častokladené otázky

Aké je zloženie penovej izolácie?


Pre aplikáciu striekané penovej izolácie používame polyuretánovú penu. Polyuretánovej peny existujú vo dvoch základných podobách, totiž ako mäkká a tvrdá pena.

Kým mäkká pena sa široko používa v podobe molitanu, je to predovšetkým tvrdá pena, ktorá sa používa v stavebníctve. striekaná polyuretánová pena vzniká po zmiešaní izokyanát a živice, ktoré pene dávajú jej štruktúru a vlastnosti. Polyuretánovej peny môžu mať uzavretú, alebo otvorenú štruktúru buniek.Ako dlho penová izolácia vydrží?


Rad štúdií ukazuje, že penovej izolácie vydržia po celú životnosť stavby.

Nedávna nezávislá štúdia, ktorú viedli nemeckí vedci, skúmala 28 rokov starú penovú izoláciu, aby určila zmeny v jej schopnostiach tepelnej izolácie a odolnosti proti vode.

Táto štúdia dospela k záveru, že sa žiadne z týchto vlastností nezmenili – jediným nedostatkom, ktorý štúdia odhalila, bol nános prachu a bežná povrchová vlhkosť.Ako dlho trvá aplikácia penovej izolácie?


Rýchlosť aplikácie penovej izolácie je jednou z jej najväčších výhod.

Skúsení profesionáli, ktorí sa špecificky polyuretánovým penovým izoláciám venujú dlhodobo, pre Vás celú prácu odvedú už za jeden deň, bez toho aby na výsledku zanechali akékoľvek nedostatky.

Maximálna doba, za ktorú svoju penovú izoláciu dostanete, sú dva dni.Je penová izolácia ekologická?


Ako jeden z najlepších tepelnoizolačných materiálov šetrí penová izolácia životné prostredie už vďaka tomu, že dokáže usporiť až 70% nákladov na vykurovanie a znížiť tak individuálnu spotrebu.

Hoci je zjavné, že z hľadiska recyklovateľnosti je možné nájsť oveľa lepšie rozložiteľné, úplne prírodné materiály, sú dnešné polyuretánovej peny vyrobené zo stopercentne ekologicky nezávadných materiálov a v porovnaní s inými bežnými materiálmi je ich ekologické skóre veľmi dobré.Pre aké priestory je penová izolácia vhodná?


Penová izolácia sa dnes používa pre širokú škálu priestor. Rovnako ako bežnejšie izolačné materiály je možné použiť penovú izoláciu treba pre odizolovanie základov, fasád, striech a podkroví, podláh i vnútorných stien.

Princíp je zakaždým rovnaký, konkrétne parametre aplikácie sa ale líšia podľa toho, či je izolácia aplikovaná zvonku alebo zvnútra i podľa všetkých ďalších špecifík konkrétneho prostredia. konkrétne podobu aplikácie polyuretánovej penovej izolácie je vždy potrebné konzultovať s kvalifikovaným odborníkom.Prečo je penová izolácia lepšia ako minerálna vlna alebo fúkaná izolácia?


Oproti týmto dvom typom izolácie má izolácia z polyuretánovej peny zďaleka najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti. Investície do penovej izolácie je síce na začiatku o niečo vyššie, tieto náklady sa Vám ale veľmi rýchlo vráti v úspore za kúrenie. Penová izolácia sa aplikuje bez škár, a to pre jej dlhodobú funkčnosť znamená obrovské výhody.

Pri oboch spomínaných typov izolácie je len otázka času, kedy v mieste škár vzniknú tepelné mosty a tým aj nežiaduce únik tepla z miestnosti. Penová izolácia oproti tomu po celej svojej životnosti nemení svoj tvar ani vlastnosti.Je penová izolácia vhodná aj ako zvuková izolácia?


Polyuretánovej peny majú vo väčšine prípadov vynikajúce zvukovo izolačné vlastnosti, záleží ale aj na konkrétnom type peny a na miere hluku, s ktorou vo svojom objekte počítate.

Ak Vám záleží na tom, aby Vaše izolácia kvalitne izolovala hluk, môže byť penová izolácia ideálnym riešením. V takom prípade kontaktujte odborníkmi našej firmy a skúste s nimi konzultovať také riešenie, ktoré Vám padne na mieru.Je penová izolácia horľavá?


Je pravda, že polyuretánová pena ako taká je relatívne horľavá.

Výrobcovia pien používaných na izoláciu ale na túto stránku veci myslí: do pien sa dnes pridávajú retardéry horenia, ktoré horľavosť materiálu podstatne znižujú.

Zároveň je samozrejmé, že všetky používané peny zodpovedajú platným bezpečnostným normám.Nezodpovedali sme všetky Vaše otázky? Neváhajte nás kontaktovať!


Dizajn a programovanie realizovala spoločnosť DREZZIO.