Prečo Ekopena

bez plesní v problémových miestach

Ekopena poskytuje kompletné a bezproblémové obalenie budovy, vytvára komfortnejšie vnútorné prostredie počas celej doby životnosti vášho domova. Polyuretánová pena sa dostane aj do trhlín, škár a švov po obvode vášho domova, a tým dokonale tesní a poskytuje ochranu pred rôznymi in ltráciami ako prievan, prienik vlhkosti alebo akumulácia vlhkosti v múroch. Ukázala sa byť účinnejšia než konvenčné izolačné výrobky. Sprejová polyuretánová izolácia patrí medzi bezproblémové stavebné prvky a vytvára tiež zvukovú bariéru. Ekopena si svoje unikátne fyzikálne vlastnosti zachováva aj v tých najextrémnejších teplotách v horúcom, ale aj v chladnom podnebí.

Dlhodobá úspora energie
Vaša investícia do polyuretánovej peny prinesie nielen pohodlie, kontrolu kvality vnútorného ovzdušia, zdravie a bezpečnosť po celú dobu životnosti vášho domova, ale aj dlhodobé výnosy v úspore energie. Vzhľadom na to, že polyuretánová pena je s uzavretými bunkami, má tento izolačný materiál najvyššiu R-hodnotu na palec a vaše kúrenie a chladiace zariadenia dokážu fungovať efektívnejšie, s nižšou spotrebou.

Najvyššia R-hodnota na trhu
Efektivita izolácie je hodnotená z hľadiska tepelného odporu R-hod- notou, ktorá znamená odolnosť proti tepelnému toku. Čím vyššia je R-hod- nota, tým väčšia je izolačná účinnosť. Polyuretánová pena má dnes spomedzi všetkých ponúkaných izolácií najvyššiu R-hodnotu.

Znižuje a eliminuje únik tepla
Až k 40 % energetických strát môže dôjsť prostredníctvom okien, dverí a stien. Drobné nedostatky v uzatváraní, zmeny teploty a tlaku vo vnútri domu môžu vytvoriť pohyb vzduchu, ktorý znižuje energetickú účinnosť vláknitých alebo veľkých otvorených jednobunkových zatepľovacích systémov.

Spĺňa najvyššie normy
Pri polyuretánovej pene sa nemusíte obávať o jej životnosť. Je medzinárodné schválená a svoj účel spĺňa počas celej životnosti budovy. Jej výnimočné tepelné a štrukturálne vlastnosti pomôžu vám aj budúcim generáciám pred problémami spojenými s vysokými nákladmi na energie.

Vytvára zdravý životný priestor
Striekaná polyuretánová pena účinne chráni váš obytný priestor pred nežia- ducim hromadením vlhkosti a kondenzácie spôsobenej stretom teplého vlhkého vzduchu a chladného suchého vzduchu vo vnútri obvodového plášťa budovy (dutiny, podkrovie). Účinne tesní váš domov proti nežiaducej vlhkosti – pre zdravý, pohodlnejší domov.


Dizajn a programovanie realizovala spoločnosť DREZZIO.