Izolácia

Izolácia

Izolácia – základná úprava domov a budov pre dosiahnutie tepelnej pohody

Izolácia je vo všeobecnosti metódou vonkajšej alebo vnútornej ochrany či obalenia múrov s cieľom zabrániť unikaniu tepla či tepelným stratám. Vďaka izolácii si múry domov alebo iných stavebných objektov dokážu udržať priaznivú teplotu omnoho dlhšie. Kým počas zimy sa pomalšie ochladia a zabránia rýchlemu prenikaniu chladu do interiéru, tak počas leta udržia múry chladnejšie a eliminované je aj riziko nadmerného prehriatia interiéru. Samozrejme, to platí pri kvalitných a vhodne navrhnutých izoláciách.

Izoláciu je možné vykonávať z vonku aj z vnútra. Čiže dom alebo budovu izolovať z vonkajšej strany z exteriéru alebo z vnútornej strany z interiéru. Obe formy izolácie majú svoje výhody aj nevýhody. Rovnako platí, že pre každý dom či budovu môže byť vhodná iná forma izolovania. Záleží napríklad na umiestnení a polohe objektu, slnečnosti danej lokality či od priemerných teplôt – maximálnych aj minimálnych, ktoré sú pre danú lokalitu typické. Zabúdať netreba ani na vek stavby a samotných múrov či materiál, z ktorého boli vyrobené. Presnejšie povedané, inak dýcha múr z kameňa, z tehly, stavebných kvádrov alebo iných stavebných materiálov. Vhodný spôsob izolácie sa tak môže rôzne líšiť napríklad aj od spôsobu využívania objektu – na bývanie, rekreáciu, pracovné účely a podobne.

Aká je tá najlepšia izolácia?

Dnes existuje mnoho typov izolácií. Používané sú ako zastarané spôsoby izolovania, tak aj moderné spôsoby, ktoré dosahujú výrazne lepšie výsledky pri zabezpečovaní tepelnej pohody domácností a budov. Výhodou moderných izolácií je ako pokroková technológia nanášania, tak aj prvotriedny výrobný materiál izolácie či podstatný faktor, ktorým je dôraz na ich ekologickosť izolácie. Nezávadnosť pre prírodu aj pre obyvateľov domu a osoby pohybujúce sa v objekte pri nami realizovaných izoláciách úplnou samozrejmosťou. Na zdraví a ochrane životného prostredia záleží rovnako, ako na kvalite a spoľahlivosti izolácie či zateplenia.

Na izolovanie domov a budov využívame výhradne vysokokvalitnú polyuretánovú izoláciu od nemeckého výrobcu Bayer-Covestro, ktorá sa vyznačuje ako jedinečnými kvalitatívnymi a funkčnými vlastnosťami, tak aj svojou ekologickosťou so zárukou vytvorenia „takzvaného“ zdravého bývania. Na aplikáciu tepelnej izolácie využívame modernú metódu striekania, ktorá sa postará o dokonalé izolovanie bez vzniku tepelných mostov. Navyše, vďaka striekanej izolácie je možné izolovať aj na ťažko dostupných miestach či vo výškach.

Tepelná pohoda u vás doma je pre nás na prvom mieste!

Kde všade je možné využiť izoláciu?

Výhodou nami realizovanej striekanej izolácie je možnosť jej aplikácie v interiéroch aj v exteriéroch. V závislosti od konkrétnej budovy určíme najvhodnejší spôsob aplikácie. Doladiť na mieru dokážeme aj dizajn izolácie, kedy v exteriéroch je najčastejšie spojená s farebnou a dizajnovou úpravou múrov a v interiéroch s estetickým doladením vnútorných priestorov. Spôsob, štýl, technológiu a rozsah izolovania s vami doladíme na mieru vašich požiadaviek a potrieb vášho objektu. Samozrejmosťou je aj bezplatná obhliadka a poradenstvo v oblasti izolovania.

Profesionálne vykonáme izolovanie múrov – podľa potrieb z vonku alebo z vnútra, ako aj izolovanie rôznych častí rodinných domov, bytových domov, chalúp či iných súkromných, firemných alebo pracovných objektov. Samozrejmosťou je aj izolácia základov, ktorá má priamy vplyv na tepelnú stálosť objektu a postaráme sa o dokonalú izoláciu základov proti vlhkosti. Vykonáme tiež izoláciu stropu, podkrovných priestorov, priestorov pod strechou, ale aj izoláciu ťažko prístupných miest v budovách. Rovnako zabezpečíme izoláciu potrubí, a to na mieru podľa projektového manuálu konkrétnej budovy. Či už pre dokonalý tepelný komfort u vás doma alebo na vašom pracovisku – na nás sa môžete zakaždým obrátiť.