Zateplenie

Zateplenie

Zateplenie – aby vám teplo domova viac neuniklo

Zateplenie domov a budov sa postupne stáva samozrejmosťou. Chladné a dlhé zimy sú znesiteľnejšie v teplom interiéri. Počas horúcich letných mesiacov je zas príjemnejšie v chladnejšom interiéri. O vás tepelný komfort sa postará kvalitné a vhodne zvolené zateplenie. Zateplenie v podstate predstavuje obalenie múrov domov a budov z vonkajšej alebo z vnútornej strany, čím je zaistené lepšie dosahovanie tepelného komfortu počas zimy aj v lete. Je tiež investíciou, ktorá sa vám niekoľkonásobne vráti, najmä pri neustále rastúcich cenách plynu a elektrickej energie. V zime ušetríte za vykurovanie a v lete zas za ochladzovanie interiérov.

Podľa štatistík, cez nezateplené múry, dokáže uniknúť 30% až 50% tepla. To je pomerne vysoké číslo, nad ktorým je vhodné sa zamyslieť. Pri nezateplených stavbách dochádza k vysokému preplateniu nákladov za vykurovanie, ktoré je naopak pri vhodne zateplenom objekte možné ušetriť. Zateplenie je zároveň ekologicky priaznivé. Prispieva k šetreniu plynu, elektriny alebo rôznych iných palív, využívaných na vykurovanie. Zateplenie je vhodné pre menšie aj pre väčšie stavby. Vhodné je ako pre rodinné domy, tak aj pre byty, chatky, chalupy a celý rad ďalších typov stavieb.

Ako vplýva zateplenie na tepelnú pohodu v obytných priestorov?

Tepelná pohoda je pojmom, ktorý predstavuje udržiavanie teploty v interiéroch v rozmedzí teplôt, ktoré sú pre ľudský organizmus príjemné. Vo všeobecnosti je za ideálnu považovaná teplota v rozmedzí 20 až 22 °C. Pri takejto teplote je v interiéri príjemne a takáto teplota je vhodná aj pre udržanie zdravia, vitálnosti a správnych telesných funkcií. Mať v interiéri príjemné teplo je rovnako dôležité pre deti, mládež, dospelých aj pre dôchodcov. Počas zimy nie je vhodné, ako sa hovorí, mrznúť a v lete zas organizmus prehrievať. Cestou k tepelnému komfortu bez vysokých mesačných účtov za energie je práve kvalitné zateplenie.

Pri novostavbách je vhodné vykonať zateplenie ihneď počas výstavby, pre staršie domy je ho vhodné realizovať čím skôr, ideálne počas jari, leta a na jeseň. Nami realizované zateplenie za pomoci technológie striekania je možné realizovať mimoriadne rýchlo a efektívne. Ide o moderný spôsob aplikácie tepelnej izolácie, pri ktorom je možné zatepľovať menšie aj väčšie plochy, ťažko prístupné miesta či dokonca plochy vo výškach. Nami používanú polyuretánovú izoláciu od nemeckého výrobcu Bayer-Covestro je vhodné aplikovať aj v priestoroch striech – na zateplenie striech či dokonca na izoláciu podláh a izoláciu základov voči vlhkosti. Jednoducho, zateplenie múrov, strechy, základov či domu alebo celej stavby s nami prebehne kvalitne, profesionálne a za výhodné ceny.

Tepelná pohoda u vás doma je pre nás na prvom mieste!

Prečo sa pri zatepľovaní vyhnúť tepelným mostom?

Práve vznik tepelných mostov je jedným z nechcených javov, ktoré sú príznačné pre zatepľovanie rôznymi zatepľovacími materiálmi či izolačným polystyrénom. Tepelné mosty vznikajú v mieste spojov či v miestach, kde polystyrén alebo zatepľovací materiál nedostatočne prilieha k okrajom a povrchom, na ktoré je ukladaný. Sú miestom, kde sa výrazne mení teplota. Pre zateplenie sú tepelné mosty hotovým nepriateľom. Spôsobujú nie len nerovnosti teplôt v interiéri, ale aj zvýšené náklady za vykurovanie počas zimných mesiacov a za ochladzovanie interiérov počas leta. Tepelné mosty pri nevhodne realizovanom zateplení spôsobujú vysoké tepelné straty a môžu byť miestom vzniku plesní a vo vybraných objektoch dokonca aj domovom nechcených živočíchov.

Nami realizovaná striekaná izolácia za použitia Ekopeny je jediným typom izolácie bez vzniku tepelných mostov. Je vykonaná jednotne, rovnomerne a precízne. Dostane sa do každej škáry, otvoru či na ťažko dostupné miesta. Skvele priľne na akýkoľvek typ povrchu a splynie do jednotného celku. S nami máte istotu, že budete bývať v dlhodobo zdravom, bezpečnom a komfortom dome. Samozrejme, zateplenie za pomoci Ekopeny je možné realizovať v súkromných, verejných aj pracovných či komerčných objektoch. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.