Polyuretánová izolácia

Polyuretánová izolácia

Polyuretánová izolácia – moderná izolácia najvyššej kvality

Aj vy hľadáte izoláciu, ktorá vás nesklame a postará sa o dokonalú tepelnú izoláciu vášho bývania či iného objektu? Riešením je vysokokvalitná polyuretánová izolácia. Polyuretánová izolácia je aplikovaná striekacou metódou. Jej kvalitatívne vlastnosti sú tak maximálne zužitkované pri dokonale rovnomernej aplikácii bez medzier, škár či nerovnomerností. Postará sa o váš dokonalý tepelný komfort a zaistí zníženie vašich mesačných nákladov, vo väčšine prípadov, až zhruba do 50%.

Viaceré štúdie dnes ukazujú, že vo väčšine budov či domov sa neefektívne premrhá až 40% energie. Dôvodom býva najmä nevhodný spôsob výstavby objektu či jeho nedokonalé zateplenie so vznikom tepelných mostov či s medzerami alebo dierami v zateplení, cez ktoré uniká teplo. Pri kvalitnej aplikácii polyuretánovej izolácie k takýmto stratám nedochádza. Izolácia vytvára kompaktný povrch a zamedzuje úniku tepla v zime či jeho prenikaniu počas leta. Je preto investíciou, ktorú rozhodne neoľutujete.

Aké výhody prináša polyuretánová izolácia?

S nami sa môžete spoľahnúť na dokonalý výsledok aplikácie polyuretánovej izolácie. Zárukou kvality je použitie polyuretánovej izolácie od nemeckého výrobcu Bayer-Covestro a profesionálna aplikácia za použitia moderných zariadení. V závislosti od vášho objektu prispôsobíme výber polyuretánovej izolácie na mieru vašich potrieb.

Pracujeme s mäkkou, polotvrdou a tvrdou polyuretánovou izoláciou. Mäkká izolácia s otvorenou bunkovou štruktúrou je vhodná predovšetkým na izoláciu interiérových častí domu – stropov, stien, podkroví či medzipodlaží. Polotvrdá izolácia s uzavretou bunkovou štruktúrou vyhovuje potrebám izolácie priemyselných objektov, výrobných hál či skladov. Tvrdá penová izolácia s uzavretou bunkovou štruktúrou je zas vhodná do exteriérov – na základy budov, terasy či podlahy v suterénoch.

Tepelná pohoda u vás doma je pre nás na prvom mieste!

Prečo sa rozhodnúť pre polyuretánovú izoláciu

Polyuretánová izolácia má nespočetné množstvo pozitívnych vlastností. Najdôležitejšie pri jej použití je azda to, že sa postará o dokonalú tepelnú pohodu vo vašom objekte. Zároveň, polyuretánová izolácia je nepriedušná – vietor cez ňu neprefúkne ako cez iné izolačné materiály. Vďaka možnosti výberu medzi tvrdou, polotvrdou a mäkkou polyuretánovou penou s ňou dokážeme pracovať na rozličných miestach. Tvrdú penu používame pre izoláciu stavebných základov aj pre izoláciu potrubí. Vhodná je na izolovanie výrobných hál, terás či celkovo na izoláciu exteriérov, a to vďaka svojim jedinečným vlastnostiam a zvýšenej tvrdosti. Mäkká polyuretánová pena je zas využívaná na izoláciu stien, podkroví a striech. Je tým správnym typom izolácie pre interiéry, kedy svojimi vlastnosťami dokonale splynie s povrchom. Je ľahko aplikovateľná a vytvára povrch, ktorý zabezpečuje vhodné izolačné vlastnosti a je maximálne bezpečný.

Polyuretánová izolácia nie je pri aplikácii spájaná, obávať sa nemusíte tepelných spádov ani únikov tepla. Postará sa tiež o izoláciu voči vlhkosti a zamedzí priepustnosti pary, aj preto je vhodným typom izolácie pre izolovanie základov proti vlhkosti. Po jej aplikácii si pravdepodobne všimnete aj lepšiu izoláciu voči hlučnosti a mnohé ďalšie benefity. Pre viac informácií o striekanej penovej izolácií či tepelnej izolácii nás neváhajte kontaktovať. Nezabúdajte, že aplikáciu polyuretánovej izolácie je možné spojiť aj s dizajnovou či farebnou úpravou stien, váš rodinný dom, chalupa, chata či iný stavebný objekt môže nie len lepšie slúžiť, ale zároveň môže vyzerať ako nový.